7 Şubat 2016 Pazar

Büyümek -2-Her şeyi kontrol etmek istediğimizden belki, hayatın biz ne istersek o olduğunu düşünürüz; eğer pozitif olup olumlu şeyleri görmeye çalışırsak mutlu oluruz, mutsuzsak bu sadece ve sadece gerekli çabayı harcamadığımız içindir
. Hayatı her anlamda yönlendirebiliyor olma düşüncesi kulağa hoş gelse de gerçeklikle pek bir alakası yok maalesef. Her zaman ne hissettiğimizi değiştiremeyiz bazen sadece hissederiz işte..

Nedensizce mutlu, üzgün ve ya çaresiz hissedebiliriz...

Hislerinin nedenlerini bulup onları değiştirmeye o kadar çok zaman harcıyordu ki, sanki kendini kabul etmemek için için bahaneler topluyordu ne kadar mükemmel olmadığını ve kırılmaya müsait olduğunu bir kere daha tüm dünyaya duyurmak istiyordu
böylesi çok daha kolaydı çünkü

Tam olmadığını kabullenmek ve bunun normal olduğunu reddederek kendini "bozuk" olarak adlandırmak tamamlanmaya çalışmaktan çok daha kolaydı.

Bir çoğumuz kendimize itiraf etmek istemesek de hayatımızın bir döneminde sırf kendimizi daha iyi hissetmek için bilerek ve isteyerek başka insanların canını acımışızdır. Bu bizim berbat bir varlık olduğumuzdan çok öfkeli olduğumuzu kanıtlar.

Sebebini tam olarak bilmediği bir öfke vardı onunda içinde, Belkide sadece basit gençlik sancıları.. gereğinden fazla anlam yüklemiş anılar ve fazlasıyla can akan düşüncesizce sarf edilmiş kendini bilmez birkaç cümle.. bilmiyordu işte. Bazen bilmek bile istemiyor sadece hissediyordu.

Büyüdükçe mi kendi hislerimizi görmezden gelmeye başlıyoruz yoksa sadece onları kontrol etmekte biraz daha ustalaşıyor muyuz?
Bir an için hayata ara verme şansımız olsa kendimize baktığımızda  bulunduğumuz yerden memnun olur muyduk acaba?

En çok korktuğu şeylerden biri de buydu; hayattaki tutkularını, hayalini kurduğu maceralarını yaratmayı umduğu onca masalı rafa kaldırıp sessizce sıradanlaşmak.
Tam olarak korktuğu şey herkes gibi olmak değildi çünkü o diğerlerinden çokta farklı değildi
korktuğu şey hissizleşmekti galiba yorulmak ve hatta belki de tükenmekti korktuğu


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder