17 Mayıs 2013 Cuma

Kan bağlar mı?

- Hayır hayır. Anlatamadım sanırım buna Her gün gazete aldığın adam işi bırakmış gibi. Aa gelmeyecek mı ? Tamam. Diyemezsin. "Gitti." Dedim.

-gitmiş iste. Hakkında konuşuyor olmam ayrıcalığını da yanında götürmüş. Sen ne söylememi bekliyordun? Gitmiş diye yas mı tutmamı mı?

-Sanki başka bir şey beklemem gerekiyormuş gibi konuşuyorsun. Kimin gittiğinin farkındasın değil mi? Onun sana, bana ve su koltukta oturan adama neler ifade ettiğini düşündün mü hiç?!

-Sesini yükseltme.. sizi bilmem ama bana pek bir şey ifade etmediği çok acık

-Sanırım buna nankörlük dışında bir şey diyemiyorum

-Asıl.. sana nasıl bu kadar çok şey ifade edebiliyor ben ona şaşırıyorum?  En son ne zaman oturup doğru düzgün konuştuğunuzu hatırlıyor musun ?

-Onun benim için yaptıklarını görmek konusunda senin kadar kör değilimdir belki?

-Kesinlikle! senin için yaptıkları.

- Gerçekten çok abartıyorsun.

- Üzülmüyorum ve hatta umursamıyorum, ne hissettiğime de karışamazsın ya.

- Tabi kimim ki, "kardeş" kelimesi sana en son ne zaman bir anlam ifade etti merak ediyorum. Oturup ağlamanı ya da dönmesi için ikna etmeye çalışmanı falan da beklemiyorum zaten. sadece biraz  endişeli görün lütfen. Benimle onu aramaya gelir misin?

-Birini sırf aramızda kan bağı var diye "sevmek" fikrini reddetmek beni gerçekten pisliğin teki mi yapıyor? Bence onu kendin arayabilirsin beni görünce sevinmeyeceğine eminim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder