13 Ocak 2013 Pazar

şimdilik

sanırım geçen yaz sizlerle yazdığım hikayeleri paylaşmak istediğimden bahsetmiştim. Daha çok kağıtlara yazmayı tercih ettiğimden baya gecikmiş bir yazı olacak.
                                                                    -o-


Yağmurum sesi salonda ki televizyon sesini bastırırken evin arka kısmında ki odasında sakince eşyalarını topluyordu. Bunu yapmak için önünde bir hafta daha vardı aslında ama bu evde bir hafta daha kalma düşüncesi nefesinin daralmasına yetiyordu. Eve yaşanan herhangi bir şey yüzünden falan değil yalnızca sevmiyordu işte.
Kıyafetlerini koyduğu bavulun kapağını kapatıp kapının önüne sürükledi. Yatağın karşısında ki dolaptan not defterini alıp o günün tarihini not etti sonra da bu iş için aldığı küçük çantalara ıvır zıvırları doldurdu

.Odadan çıkmadan önce yatağın altında ki dosyaları, pasaportunu  ve uzun zamandır biriktirdiği bir miktar parayı aldı. Mutfaktaki bardak ve tabakları bir koliye koyup evin karşısında ki parka bırakmak üzere bavulunun yanına sürükledi. Su vanası kapalı, mutfak temiz, buz dolabı boştu

.en son salona gidip filimlerini önceden ayarladığı evrak çantasına koyup televizyonu kapattı
. Evden çıkmadan önce ev sahibini arayıp eşyaların evde kalmasının sorun yaratıp yaratmayacağını sordu. Bunu üçüncü kez yapıyordu ve üçüncü kez hayır cevabını aldı.
 Evde son bir tur attı. Ağır bavulu, taşınması güç kolisi ve büyük sırt çantasıyla dışarı çıkıp kapıyı kilitledi.

 Eşyalarının çok olmamasına ilk defa sevinebilirdi. Apartmandan çıkmadan şemsiyesini açtı. Hala yağmur yağıyordu. Sırt çantasını ve bavulunu apartmanda bırakarak parka doğru yürümeye başladı, hava gerçekten çok soğuktu.  Koliyi parktaki bir masanın üzerine bırakıp apartmana geri döndü.

 eşyalarını aldıktan sonra uzun ve seri adımlarla arabasına doğru yürüdü.Evin anahtarını sahibine teslim ettikten sonra karşısına çıkan  ilk otelde bir odaya taşındı. Pek küçük sayılamayacak bir oteldi ama küçük ya da büyük olmasının bir önemi yoktu.

 Burada iki haftadan fazla kalmayı düşünmüyordu.

                                                               -o-


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder