3 Eylül 2011 Cumartesi

kalan olmuyor

Arkadaşım diyorsun birine. Sonra ya o gidiyor yada sen arkana bile bakmadan. Sözler veriliyor sana tutulmadan çıkıyorlar o sözleri verenler hayatından, ya bir söz veriyorsun sen çekip gidiyorsun bu sefer. Bir omuz arıyorsun yaslanacak ama bir zaman sonra o da gidiyor değil arkasına yüzüne bile bakmadan.

Kalan olmuyor,ne arkanda nede yanında. Yalnızlık ağrıtıyor kalbini. Ama öyle bir ağı ki dinmek bilmiyor.

düşünüyorsun: "ben nerede yanlış yaptım?" diyorsun kendine.Oysa herkesin yanlışları olmuş. Düşününce,düşündükçe anlıyorsun.

Ve İlerledikçe hayat denen taşlı yolda çıplak ayaklarınla, öğreniyorsun aslında hep yalnız olduğunu. Birileri hayatına dahil oluyor. Birilerinin hayatına dahil oluyorsun ve bir zaman sonra yollarınız ayrılıyor.

Dönüp bakıyorsun arkana, geride bıraktıklarına sonra önüne bakıyorsun seni geride bırakanlara ve öğreniyorsun aslında hep yalnız olduğunu.

Taşlar ayaklarını kanatıyor, yaslanacak bir omuz bulamıyorsun ve yürümeye devam ediyorsun.

Öğreniyorsun...

6 yorum:

 1. evet sen bir ormanda koşmaya başlıyorsun sen ve etrafındakiler. Bir süre sonra yanındakiler seni kaybedip başka patikalrdan gidiyor, yanında kalanları da kaybediyorsun yavaş yavaş yolun sonunda ise sadece 1-2 kişi kalıyor. Hayat böyle :)

  YanıtlaSil
 2. yanındakiler seni kaybetmiyor, bilerek gidiyorlar yanından. sende istiyerek terk ediyorsun bir başkasını. ve ne yazık ki 1-2 kişi bile kalmıyor yanında.
  haklısın hayat böyle :)

  YanıtlaSil
 3. yalnış düşünüyorsun. Bilerek gitseler de seni kaybediyorlar işte.. Birileri gelip gidecek haayatımızdan, kimisi ağzımıza sıçacak ,kimisi bizi gözyaşına ,kimisi mutluluğa boğacak. ama gidecekler.. 3G işte.. Geldikleri gibi giderler anacım..

  YanıtlaSil
 4. kim kaldı dünden bugüne yanında yada kimleri bıraktın. Hem benim hayatım hakkındaki bi konuda yanıldığımı nasıl bile bilirsin ki?

  YanıtlaSil
 5. 'yanındakiler seni kaybetmiyor, bilerek gidiyorlar yanından. sende istiyerek terk ediyorsun bir başkasın'

  yavaş yavaş hayatından çıkıyorlar dedim Eee lafı neresinden anladın sen?

  YanıtlaSil
 6. bende kaybediyor dedim sadece. Başından beri savunduğumda buydu zayen.

  YanıtlaSil